O Hakutsuru

Úvod O Hakutsuru

Hakutsuru, majestátní okrídlený Bílý Jeřáb, je ve východních kulturách už odpradávna symbolem dobrého zdraví, dlouhověkosti, vznešenosti, elegance ale hlavně nebojácnosti.

 

Bojovný duch tohoto Bílého Jeřába se nezastavil ani před utkáním s tygrem či větším predátorem. Jeho dokonale promyšlené, prozíravé pohyby, obranné manévry, efektivita pohybu a využití energie během letu, nebo způsob zajištění si potravy, byly již v dávných dobách významným námětem pro Mistrů, zakladatelů východních bojových umění. Svou výjimečností byl pohnutkou pro vznik legend, bájí a tradic.

 

Přejeme Vám, ať se Hakutusuru Gi stane součástí Vašeho karate, sportovního a mistrovského růstu. Tak jak se kdysi bájný Hakutsuru - Bílý Jeřáb stal na počátku nepopiratelnou součástí při vzniku bojových umění i samotného Karate.

 

       S Vaším Hakutsuru Gi jste jedním krůčkem na té správné cestě.

 

Histórie

 

Histórie znečky Hakutsuru Seizo 白鶴 製造 (Manufaktura Bílého Jeřába), pod vedením Mistra Takaitoshiho Okazakiho, sahá do dob třicátých let minulého století, kdy na japonských ostrovech došlo k masivnímu rozšiřování bojových umění a karate mezi širokou populaci. Okazaki San spolu se 6 krejčími založil ve městě Nagoya, prefektura Aichi na ostrově Honshu malou manufakturu. Kromě tradičního oblečení pro japonský lid, začali tito zruční krejčí šít a navrhovat specifický oděv pro bojová umění, z něhož se později vyvinulo a rozšířilo mezi příznivce i bílé GI.

 

     Postupně se Hakutsuru začalo dařit a jejich výrobky se staly stále více žádanější a oblíbenější. Hlavní zásadou Mistra Okazakiho bylo, že každou tkaninu i nit vybíral osobně, každý nový model vyzkoušel sám, několik měsíců ho nosil, dokud se zařadil do výroby. Žádné GI nebo kimono neopustilo manufakturu, dokud neprošlo rukama jeho matky. I na tom stavěl svou reputaci. O důkladnosti a preciznosti krejčích této dílně se šířily dobré zvěsti z Nagoya až do Tokya, přímo na císařský dvůr. Díky dobrému jménu, Hakutsuru získal státní zakázky pro výrobu stejnokrojů pro 5 ze 7 Císařských Univerzit - 旧 帝国 大学 Kyu-teikoku Daigaku. V tomto období už Hakutsuru Seizo s více než 50 zaměstnanci žala největší úspěch a popularita značky dosáhla svého vrcholu, její výrobky se dostaly do povědomí od studentů až po cvičenců bojových umění ...

 

     Bohužel druhá světová válka poznamenala celé Japonsko, a s ním utrpěla i Hakutsuru manufaktura. Po válce nedokázala navázat na její úspěšné období a smrtí Mistra Okazakiho v roce 1947 manufaktura přestala vyrábět a rozpustila zaměstnance.

 

     70 let od ukončení výroby, příznivci značky Hakutsuru vsadili na tradici a dobré jméno a svým plným nasazením obnovili výrobu. A bájný Hakutsuru - Bílý Jeřáb vstal z popela ... Nová generace výrobků Hakutsuru se zaměřuje výhradně na produkty pro karate jako GI a OBI. Každé GI Svým názvem přesně specifikuje na jakého nositele je zaměřené. Rada pro začínajúcih karatistů nese název Hakutsuru Kōhai, pro zkušenější Hakutsuru Senpai, a další pro mistry jako Sensei, Renshi a Shihan.

 

     Věříme, že výrobky Hakutsuru Equipment 白鶴 装置 Vás přesvědčíme o našich kvalitách. Naším cílem je v maximální míře navazovat na tradici a preciznost Hakutsuru. Vaše spokojenost bude pro nás závazek a největší radost, neboť víme, že i my kráčíme tou správnou cestou.

Copyright 2018 - 2024 © hakutsuru.cz